Zmiany od 1 października – pomoc pediatrów w weekendy i całodobowo!

Niestety od 1 października mogą nas czekać zmiany na gorsze. Jak donosi portal mamadu.pl dostęp do lekarza pediatry w godzinach wieczornych, nocnych i w weekendy może być utrudniony:

Okazuje się, że placówki opieki całodobowej, które do tej pory dostawały dodatkowe punkty i pieniądze za zatrudnianie pediatrów, teraz ich nie będą już otrzymywać. Choć rzeczniczka krakowskiego NFZ, Aleksandra Kwiecień liczy, że świadczeniobiorcy będą nadal zatrudniać dodatkowo lekarzy pediatrów, to rozumie też, że mogą oni tego zaprzestać. “Nie możemy im stawiać takiego wymogu”.
Jaki to daje efekt? Np. w Krakowie rodzice z chorym dzieckiem będą mogli udać się w nocy tylko do jednej przychodni w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika.

Więcej w pełnym artykule na ten temat: http://mamadu.pl/132997,kolejna-rewolucja-od-1-pazdziernika-dzieci-beda-mogly-chorowac-tylko-w-dni-robocze

Czytam również na stronie radiokrakow.pl, że nie jest kolorowo. Potwierdzają powyższe:

Od października w Krakowie, w nocy i w święta, dzieci będą mogły uzyskać pomoc pediatry tylko w przychodni całodobowej przy szpitalu świętego Ludwika. W pozostałych placówkach tego typu pomocy udzieli im lekarz rodzinny.

Więcej tutaj: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakow-opieka-calodobowa-dla-dzieci-tylko-w-szpitalu-sw-ludwika/

Przerażające. Sama z gorączkującym dzieckiem gnałam do dyżurującej przychodni w weekend, żeby sprawdzić co jest na rzeczy. Nie wyobrażam sobie czekania do poniedziałku lub jazdy przez cały Kraków do jedynego dyżurującego pediatry. Miejmy nadzieję, że lekarze rodzinni będą mieli w jednym palcu dawkowanie leków dzieciom i świadomi są wiedzy z zakresu pediatrii.

W razie problemów zawsze polecam Całodobowy Telefon Informacji Medycznej w Krakowie, który udziela informacji dotyczących między innymi adresów i numerów telefonów świadczeniodawców wraz ze wskazaniem rodzaju udzielanych świadczeń medycznych: tel. 12 66 12 240.

Dużo zdrowia dzieciakom!

Jak tylko dowiem się w którym miejscu będą dyżurować pediatrzy uzupełnię to na stronie:
niezbednikmamy.pl/niezbednik/przychodnie

Podobne wpisy