Kino

Cinema City – Zajęcia edukacyjne

Adres: Kina Bonarka, Galeria Kazimierz i Zakopianka
Możliwości:

NOWOCZESNE, AUTORSKIE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Czy lubisz filmy? Jeśli tak, to świetnie! My również je lubimy, dlatego stworzyliśmy propozycję autorskich lekcji filmowych, które zmienią wizytę w kinie z uczniami w ciekawą edukacyjną podróż. Projekt W Młodym Kinie, przy wykorzystaniu tytułów o zróżnicowanej tematyce stanowi świetne pole do dyskusji i pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki, historii, języka polskiego, czy filmoznawstwa. Powstająca na bieżąco oferta zajęć dostosowywana jest do wybranej grupy wiekowej i pozwala na realizację podstawy programowej w ciekawy, multimedialny sposób. To nie może być nudne! Oprócz zajęć z naszymi edukatorami oferujemy specjalne wideoprelekcje przygotowane do wybranych tytułów, które wyświetlamy na życzenie grupy. Materiały stanowią doskonałe wprowadzenie do filmu i pozwalają wzbogacić wizytę w kinie o walory edukacyjne. O szczegóły dotyczące dostępnych prelekcji zapytaj pracownika rezerwacji grupowych!

OFERTA GRUPOWA CINEMA CITY.

Oferta biletu grupowego skierowana jest do grup zorganizowanych dzieci i młodzieży uczącej się. Poza bogatym wyborem filmów składają się na nią dodatkowe propozycje edukacyjne tworzone do wybranych filmów i adresowane do odpowiednich poziomów nauczania.

CIESZ SIĘ Z KINA JAK DZIECKO I KUPUJ BILETY NA RODZINNE SEANSE

W OFERCIE RODZINNEJ DOROSŁY PŁACI ZA BILET TYLE CO DZIECKO. W ramach oferty rodzinnej, można zakupić maksymalnie dwa bilety dla osób dorosłych oraz co najmniej jeden bilet dla dziecka poniżej 12 roku życia. Oferta obejmuje wszystkie filmy wymienione poniżej, w tym także te wyświetlane w formatach: 2D, 3D, 4DX, IMAX oraz SCREEN X. Bilet z oferty rodzinnej obejmuje maksymalnie 2 osoby dorosłe i minimum 1 dziecko do lat 12. Oferta rodzinna skierowana jest do opiekunów dzieci do lat 12. Bilety zakupione w ramach oferty rodzinnej upoważniają do skorzystania ze specjalnej oferty barowej na 1 z 2 zestawów.

www.cinema-city.pl


Kino Kika – Kino Bambino oraz Mała Kika

Adres: Ignacego Krasickiego 18
tel. 12 2964152
Możliwości:

Kino Bambino

Kino Bambino jest pierwszą taką akcją kinową dla rodziców małych dzieci zorganizowaną po “właściwej stronie Wisły”. Zapraszamy rodziców z maluchami na pokazy świetnych filmów w warunkach sprzyjających maluchom.
KIKA została przez nas przygotowana tak aby rodzice czuli się tu dobrze ze swoimi pociechami, do dyspozycji mam przygotowaliśmy intymne pomieszczenie, w którym oprócz sofy i przewijaka znajduje się… prawdziwie góralska kołyska.

Mała Kika

Niedzielne spotkania dla dzieci w wieku 3-7 lat. Każde spotkanie to projekcja filmu, najczęściej animacji, po czym zaprosimy młodych widzów do udziału w warsztatach rozwijających wyobraźnię.
każdy bilet: 18zł

każdy bilet tylko 18zł
www.kinokika.pl


Multikino – Poranki dla dzieci

Adres: Dobrego Pasterza 128
tel. 12 298 46 10
Możliwości:

Poranki dla dzieci

Poranki w Multikinie to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla najmłodszych widzów. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystania z licznych atrakcji.

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie – dla grup przedszkolnych

Seans filmowy w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, programu edukacyjnego skierowanego do grup przedszkolnych, może być dla dzieci nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również doskonałą okazją do nowych odkryć! W przystępny i atrakcyjny sposób wprowadzi przedszkolaki w wymagający świat kultury audiowizualnej. Zachęci do zadawania różnorodnych pytań o kino i z przyjemnością na nie odpowie! Na seanse w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie obowiązuje cena biletu szkolnego zgodnie z cennikiem danego kina. Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

www.multikino.pl


Kino Pod Baranami – Baranki Dzieciom i Baranki w pieluchach

Adres: Rynek Główny 27
tel. 12 423 07 68
Możliwości:

Baranki dzieciom

cykl przygotowany specjalnie dla najmłodszych Widzów Kina Pod Baranami! Po seansach zapraszamy na zajęcia dla dzieci. Zachęcamy także do zwiedzania kabiny operatorskiej
www.facebook.com/barankidzieciom

Baranki w pieluchach

Możliwości: raz w tygodniu premierowy, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z odpowiednio przyciszonym dźwiękiem. Obsługa wniesie wózek!
www.facebook.com/barankiwpieluchach


Muzea dzieciom

Cricoteka – warsztaty dla dzieci

Adres:Nadwiślańska 2-4
tel. 12 442 77 70
Możliwości:

Warsztaty rodzinne

Podczas wakacji zapraszamy na cykl warsztatów rodzinnych w przestrzeni wystawy Osobiste. Kostiumy teatralne Kantora. Inspirując się strojami projektowanymi przez Tadeusza Kantora, szukamy nowych zabaw ruchowych i dźwiękowych. Testujemy własne pomysły na ubrania –
z nieoczywistych materiałów, z wykorzystaniem przedmiotów.

W zajęciach biorą udział rodzice i dzieci w wieku 5-10 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rezerwacji mailowej: edukacja@cricoteka.pl 

Wszystkie warsztaty są tłumaczone na język ukraiński.

www.cricoteka.pl


Manggha 

Adres: M. Konopnickiej 26
tel. 12 2672703, 12 2673753

Klub Origami

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, a także akcesoria zakorzenione w japońskiej tradycji.
Klub Origami Muzeum Manggha to seria warsztatów dla grup uczestników podzielonych ze względu na wiek i poziom zaawansowania.

Ciche godziny w Muzeum Manggha

Od kwietnia 2023 roku zapraszamy do zwiedzania Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w ciszy. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób wysoko wrażliwych na bodźce z otoczenia. Ciche godziny obowiązują w wybraną środę w miesiącu w godzinach 16.00–18.00. Harmonogram aktualizowany jest z trzymiesięcznym wyprzedzeniem na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych muzeum.
Podczas cichych godzin wystawy można zwiedzać tylko indywidualnie. Zawieszamy możliwość zwiedzania grupowego, z przewodnikiem oraz prowadzania zajęć dydaktycznych. Ostatnie grupy zorganizowane będą wpuszczane danego dnia do godziny 15.00. Prosimy o rozmowy ściszonym głosem oraz wyciszenie telefonów komórkowych. Wszelkie urządzenia emitujące dźwięki w budynkach będą wyłączone.
W recepcji budynku głównego można wypożyczyć słuchawki wygłuszające dla dzieci, młodzieży i dorosłych (ich liczba jest ograniczona).

Japońska Akademia Przedszkolaka

Zapraszamy do udziału w Japońskiej Akademii Przedszkolaka – serii niedzielnych spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 5–6 lat. Cykl lekcji przybliża kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni w przyjazny sposób: przez zabawy z językiem japońskim, warsztaty plastyczne, baśnie, opowieści o świętach i festiwalach.

WAŻNE: Prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Opiekunowie nie ponoszą kosztów udziału. W czasie spotkania przebywają w przestrzeni warsztatowej, ale nie uczestniczą w zajęciach. Warunek obecności opiekuna jest obowiązkowy i nie podlega negocjacji z edukatorkami.

www.manggha.pl


MOCAK

Adres: Lipowa 4
tel. 12 263 40 00
Możliwości:

Muzeum Dzieci

Celem projektu Muzeum Dzieci jest rozwijanie zdolności do bycia aktywnymi uczestnikami świata sztuki. Wierzymy, że taką postawę można wypracować, ucząc kontaktu z dziełami, rozwijając w młodych odbiorcach potrzebę tworzenia oraz świadomość różnych technik artystycznych, pomagając dzieciom zrozumieć mechanizmy rządzące światem sztuki, umożliwiając im kontakt z różnymi osobami odpowiadającymi za jego funkcjonowanie.
www.mocak.pl


Muzeum Inżynierii Miejskiej

Adres: św. Wawrzyńca 15
tel. 12 421 12 42, 784 508 004

Strefa Klocków z grupą zorganizowaną

To nie tylko propozycja świetnej zabawy, ale także – jak dowodzą badania – szansa na rozwijanie logicznego myślenia i kreatywności. To miejsce, które poszerza granicę wyobraźni dzieci i stwarza okazję do rodzinnego spędzenia czasu. Strefa Klocków podzielona została na trzy odrębne części tematyczne. W pierwszej dzieci wcielą się w rolę inżyniera, w drugiej w mechanika, a w trzeciej mogą zbudować własnego robota. Każda strefa to inny zestaw klocków, który pozwala stworzyć tematyczne budowle. Dlatego zajęcia w zależności od terminu odbywają się tylko w jednej, wybranej części. Wejścia indywidualne są możliwe od wtorku do piątku, o godz. 15:30 do 16:30 oraz w weekendy, w następujących godzinach: 10:15 – 11:15, 13:45 – 14:45, 15:00 – 16:00, 16:30 – 17:30

Jeśli chcesz skorzystać ze Strefy Klocków indywidualnie, sprawdź szczegóły tutaj.

Urodziny w Muzeum

Zapraszamy do zorganizowania wyjątkowych urodzin dziecka w Muzeum Inżynierii i Techniki. Muzealne urodziny składają się z dwóch części. W ramach każdej oferujemy przeprowadzenie jednego warsztatu edukacyjnego sprofilowanego odpowiednio pod kątem wieku uczestników (do wyboru). Prosimy o wcześniejszą rezerwację! Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 9:00-17:00, tel. 12 428 66 00 wew. 11, mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl.

Urodziny w Ogrodzie Doświadczeń

Ogród Doświadczeń oferuje przyjęcia urodzinowe w 2 różnych tematach. Urodziny organizowane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat i mają charakter gry terenowej. To świetna okazja do spędzenia urodzin w Krakowie na świeżym powietrzu. Terminy w miesiącach: kwiecień – sierpień, wrzesień – październik.

www.mimk.com.pl


Muzeum Narodowe

Adres: al. 3 Maja 1

Warsztaty dla dzieci

Zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie mają bardzo różnorodny charakter. W naszej ofercie są warsztaty dla bardzo małych dzieci i ich dorosłych opiekunów („Paleta debiutanta” i „Mini paleta debiutanta”), nieco starszych („7. Dzień tworzenia”, „Zawód: artysta”, „Opowieści przedmiotów”), całych rodzin („Konik muzealny”) i dzieci stojących na progu okresu dorastania („Do dzieła!”, „10+Sztuka”). Najmłodszym, którzy najbardziej lubią dotykać, wąchać, smakować, a przy okazji się pobrudzić, pozwalamy poznawać świat sztuki za pomocą zmysłów. Nieco starszym pomagamy uruchomić wyobraźnię i włączyć się do świata sztuki poprzez indywidualną kreację. Tych, którzy przekroczyli magiczną granicę 10 lat i czują się już nastolatkami, zapraszamy do poważniejszych działań twórczych i wspólnych rozważań dotyczących obecności sztuki w otaczającym nas świecie.
http://mnk.pl/


Muzeum Narodowe – KONIK MUZEALNY!

Adres: 3 Maja 1
Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.Każdy „Konik” jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, a aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej porcji wiedzy.

Ważne informacje

  • Cykl skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat
  • Warsztaty odbywają się w różnych oddziałach MNK w wybrane niedziele
  • Warsztaty odbywają się w godzinach 10:00–14:00. Uwaga: 12:00–12:30 trwa przerwa techniczna. Do zajęć można dołączyć odpowiednio przed lub zaraz po przerwie. Czas trwania to 1–2 godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników
  • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny
  • Cena: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Ograniczona liczba miejsc w grupie

https://mnk.pl/aktualnosci/konik-muzealnywww.edukacja.muzeum.krakow.pl


Muzeum Historyczne Miasta Krakowa 

Adres: Rynek Główny 35
tel. 12 422 32 64, 12 619 23 02
Możliwości

Rodzice z dziećmi

Rodzinne zwiedzanie muzeum może okazać się niezwykłą przygodą, pełną wyzwań i dobrej zabawy!

Muzeum od kołyski – edycja zima – wiosna 2024

Muzeum od kołyski to nowy cykl zajęć, który adresowany jest do rodziców i opiekunów dzieci (do 2 roku życia) oraz rodziców spodziewających się potomstwa.

Chcemy, aby czas oczekiwania na narodziny dziecka oraz urlopów wychowawczych rodzice mogli spędzić w sposób aktywny i ciekawy. Dlatego też zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów maluszków do wspólnego odkrywania naszego miasta oraz oddziałów Muzeum Krakowa.
W ramach naszego programu będziemy wspólnie spacerować i zwiedzać poszczególne ekspozycje, a także odbywać ćwiczenia na różnorakich warsztatach. Na specjalnie przygotowanych dla Państwa zajęciach panować będzie spokojna atmosfera – nikogo nie przestraszy płacz dziecka czy potrzeba zrobienia niezaplanowanej przerwy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Ponieważ wiemy, że przyjemności trzeba sobie dawkować, dlatego nasze spotkania każdorazowo są przewidziane na ok. 45–60 min. Zajęcia odbywają się w trzeci czwartek miesiąca o stałych porach: godz. 9.30 (spacery) oraz godz. 10.30 (oprowadzania po wystawach). Na każde spotkanie przygotowujmy także pakiet informacji organizacyjnych, aby każdy uczestnik mógł się do nich odpowiednio przygotować.

https://muzeumkrakowa.pl/rodzice-z-dziecmi


Muzeum Witrażu

Adres: Krasińskiego 23
tel. 512 937 979
Możliwości

Sobotnie poranki w Muzeum Witrażu dla dzieci.

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych.

Imprezy urodzinowe

Impreza urodzinowa dla dzieci w Muzeum? Dlaczego nie! Uważamy, że na najwspanialszą formą prezentu jest podarowanie dziecku… przeżycia! A przecież najlepsze wspomnienia powstają w pięknych, nietuzinkowych miejscach.

Lekcje muzealne dla szkół ponadpodstawowych

Nasza propozycja dla młodzieży w wieku 14-19 lat to lekcje muzealne, które obejmują zwiedzanie Pracowni i Muzeum Witrażu z przewodnikiem oraz interaktywny wykład na wybrany temat. Uczestnicy zwiedzają funkcjonującą pracownię, oglądają witrażystów przy pracy poznając cały proces tworzenia, a na koniec wędrują na wystawę stałą Muzeum.

muzeumwitrazu.pl


Teatr / Opera dzieciom

Filharmonia Futura

Adres: Kuźnicy Kołłątajowskiej 13, Spektakle np w budynku Kina Kijów al. Zygmunta Krasińskiego 34
tel. 533 955 593
Pojawia się repertuar dla dzieci (od 6 roku życia) np Alicja w Krainie Muzycznej Magii dedykowane dzieciom 6-12 lat.
www.filharmoniafutura.pl


Teatr Bagatela

Adres: Karmelicka 6
tel.12 424 52 12, 12 422 66 77, 12 424 52 10

Repertuar dedykowany dzieciom.

Pojawia się repertuar dedykowany dzieciom
http://www.bagatela.pl


Groteska Teatr

Adres: Skarbowa 2
tel. 12 633 48 22, 12 631 81 80

Repertuar dedykowany dzieciom.

Na stronie pod zakładką spektakle dla dzieci można znaleźć kilka przedstawień dedykowanych najmłodszym. Klikając na wybrany tytuł mamy informację o czasie przedstawienia i wieku dziecka.
Ponadto w ofercie są też warsztaty.
https://www.groteska.pl/


Nowohuckie Centrum Kultury

Adres: al. Jana Pawła II 232
tel. 12 644 02 66

Repertuar dedykowany dzieciom.
Ponadto inne zajęcia, kursy itp dla najmłodszych.

Wygodna wyszukiwarka wydarzeń na stronie NCK w kategoriach wiekowych. Bogata oferta. Warto regularnie zaglądać na stronę i sprawdzać aktualny repertuar. Przedstawienia gościnne teatrów.
www.nck.krakow.pl


Teatr Ludowy

Adres: Osiedle Teatralne 34
tel. 12 680 21 16

Mama i tata w teatrze

Chcesz chodzić do teatru, ale nie masz z kim zostawić dzieci? Weź je ze sobą do Teatru Ludowego!

W czasie, gdy rodzicie i opiekunowie oglądają spektakl, na ich dzieci czekają teatralne warsztaty teatralne. To wspaniała okazja, aby rodzice mogli skorzystać z oferty teatralnej, a ich dzieci rozpoczęły i rozwijały swoją przygodę z teatrem. Warsztaty prowadzi kadra aktorsko – pedagogiczna.

Pojawia się repertuar dla dzieci

np. Syn smoka – baśń japońska, Kot w Butach, Krakowskie Abecadło czy Królowa Śniegu
www.ludowy.pl


Teatr im. Juliusza Słowackiego

Adres: pl. Św. Ducha 1
tel. 12 424 45 00, 12 424 45 11, 12 424 45 44

Repertuar dedykowany dzieciom

np. Pinokio, Czarnoksiężnik z Krainy Oz
https://teatrwkrakowie.pl/


Opera Krakowska

Adres: Lubicz 48
tel. 12 296 62 00, 12 296 62 62, 12 296 62 63

Repertuar dedykowany dzieciom

np. Dziadek do orzechów, Kopciuszek, Księga Lasu, Mały Lord, Muzyka i Magia, Duszek w operze…

Chór dziecięcy

Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej powstał we wrześniu 2008 roku, a jego założycielami byli Marek i Beata Kluzowie. Do Chóru należą dziewczynki i chłopcy w wieku od 9 do 13 lat. Łącznie jest to blisko 40 osób.
www.opera.krakow.pl


Teatr Szczęście

Adres: TCF HUB Centrum Sportu i Integracji Osiedle Zielone 9
tel. +48 570 25 25 55
 

Repertuar dedykowany dzieciom.

Często dzieci zapraszane do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu na scenie. Przedstawienia Klaun w balonie (dzieci dostają zwierzątka, kwiatki z balonów na koniec), Czarodziejska lekcja…
www.teatrszczescie.pl


Teatr Współczesny

Adres: Starowiślna 21, II piętro
tel. 602 359 078
Kategorie wiekowe spektaklów: od 3 lat, od 10 lat, od 13 lat… np Kuba i Buba savoir-vivre dla dzieci. Warsztaty teatralne dla dzieci.
www.teatrkrakow.pl


Teatry gościnnie

Adres: Centra Kultury np Czeczów, Białoprądnicki…
Warto zaglądać do oferty Centrów Kultury w Krakowie – odbywają się tam ciekawe wydarzenia teatrów gościnnie zaproszonych.


Wycieczki / Na powietrzu

Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza Kraków

Adres: Aleja Żubrowa 15
tel. 12 20 18 840
Wystawy (sala nocna i dzienna), warsztaty (pracowania ceramiczna, kulinarna, pól i łąk) i spacery. Kawiarnia.

“Pewnie zastanawiacie się dlaczego gospodarzami tego miejsca są borsuk, puszczyk i rzekotka? Jesteśmy mieszkańcami lasu, w którym się znajdujemy i chcielibyśmy opowiedzieć Wam o naszym świecie. A jest o czym opowiadać, bo las to nie tylko zbiór drzew rosnących obok siebie. Tutaj toczy się całe nasze życie, którego sekrety postaramy się przed Wami odkryć, ponieważ zależy nam bardzo aby Wasz i nasz świat lepiej się rozumiały.”

symbioza-krakow.pl


Ogród Doświadczeń im S. Lema

Adres: al. Pokoju 68
tel. 12 346 12 85
Park doświadczeń. Zwiedzanie Ogrodu polega na doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający mogą dotykać instalacji stanowiących eksponaty, mają okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych Udział w warsztatach edukacyjnych, pokazach, doświadczeniach, obserwacjach nieba itp. Ogród Doświadczeń honoruje karty ICOM oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i 4+.
Urodziny w ogrodzie: opiekę instruktora, który poprowadzi specjalne zajęcia oraz udostępniamy namiot na czas przyjęcia z dostępem do prądu elektrycznego, stołem i krzesłami
www.ogroddoswiadczen.pl


Ogród Botaniczny

Adres: Kopernika 26
tel. 12 421 26 20
Z wózkiem można się nagimnastykować (do szklarni nie wjedziemy), ale kaczuszki nad oczkiem wodnym, fontanny oraz piękna roślinność rekompensują trudności. Toalety.
www.ogrod.uj.edu.pl


Park Jordana

Adres: pomiędzy al. 3 Maja (i Błoniami), ul. Reymana (i Stadionem Miejskim) oraz ul. Reymonta (i Miasteczkiem Studenckim AGH)
Drogi dla wózków, dla rowerów, rolek. Place zabaw. Górka do jazdy na sankach. Boisko piłki nożnej. Muszla koncertowa. Staw. Punkty gastronomiczne. Toaleta.
pl.wikipedia.org/wiki/Park_im._Henryka_Jordana_w_Krakowie


Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej

Adres: Tyniecka 39
tel. 12 269 23 33
Zwiedzanie, warsztaty, pikniki rodzinne, możliwość organizacji urodzin. Dla gości indywidualnych park czynny jest od kwietnia do końca października. Dla grup zorganizowanych cały rok. W wiosce jest sklep misyjny: “Oryginalne rękodzieła z Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie misji.”
wioskiswiata.org


Zalew Nowohucki

Adres: ul. Bulwarowa
Uprawiania sportu, płac zabaw dla dzieci i łowisko dla wędkarzy.
pl.wikipedia.org/wiki/Zalew_Nowohucki


Zoo + Mini Zoo

Adres: Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14
tel. 12 425 35 51, 12 425 35 52
Zoo znajduje się w Lasku Wolskim do którego można udać się na spacer. Mini Zoo: istnieje możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Można pogłaskać i nakarmić przygotowaną przez nas paszą kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki,lamy. Można przyjrzeć się z bliska zabawnym świnkom wietnamskim i zaprzyjaźnić z mieszkającymi po sąsiedzku mundżakami chińskimi. W Zoo i przy wejściu znajdują się punkty gastronomiczne.
Dzieci do lat 3 bezpłatnie.
Zoo respektuje Krakowską Kartę Rodziny 3+
wwww.zo o-krakow.pl