Wykładziny w placówkach oświatowych – czy mają znaczenie?

Artykuł sponsorowany

Wykładziny w placówkach oświatowych - czy mają znaczenie?

Wykładziny w placówkach oświatowych – czy mają znaczenie?

Wykładzina jest nieodłącznym elementem wyposażenia sal w przedszkolach i żłobkach. Ma ogromne znaczenia w procesie edukacyjnym i wychowawczym. Czy istnieje wykładzina idealna i jak ją wybrać?

Wykładzina kojarzy się głównie ze zbieraczami kurzu, roztoczy i innych niebezpiecznych dla nas, a szczególnie najmłodszych materii. Rezygnuje się z niej z przyczyn zdrowotnych, najczęściej u alergików, ale również z przyczyn praktycznych. Codzienne odkurzanie i pranie wykładziny może stać się uporczywym i męczącym zadaniem. Jednak nie z wykładzinami, które oferuje Moje Bambino.

Wybór wykładziny

To jaki wzór, kolorystykę oraz wielkość będzie posiadała wykładzina w przedszkolu, zależy od wielkości pomieszczenia oraz funkcji, jaką ma spełniać. Głównym zadaniem każdej z nich jest zapewnienie komfortu dzieciom. Wykładzina rozłożona na całej powierzchni sali umożliwia zabawę w każdej jej zakątku. Jednak z przyczyn funkcjonalnych warto zastosować maksymalną ilość jedynie w miejscach, w których dzieci będą bawić się oraz leżakować. Miękka i ciepła okładzina podłogowa znakomicie sprawdza się przy popołudniowych drzemkach. Nie zda jednak egzaminu położona przy stolikach. Przy nich dzieci jedzą, malują i wykonują wiele czynności, które mogą zniszczyć nawet nowy nabytek.

Jak ułożyć wykładzinę

Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie jej na 3/4 metrażu pomieszczenia. Pozwoli to na pozostawienie wolnego miejsca przy stolikach, jak również przy wejściu do klasy. Istnieje ryzyko silnego zabrudzenia wykładziny, które ciężko będzie wyczyścić, gdy na dworze panuje jesienna pogoda. Wykładzina powinna zostać umieszczona na odpowiednim podłożu i za pomocą silnie klejącej taśmy przytwierdzona do niego. Uchroni to biegające dzieci przed upadkiem, który może być spowodowany przesunięciem lub podwinięciem się materiału.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność przede wszystkim

Placówka oświatowa musi zapewnić pełen komfort wszystkim swoim podopiecznym, więc rezygnacja z wykładziny nie jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego, każda z nich powinna zainwestować w dobry i funkcjonalny materiał. W Moje Bambino znajdą Państwo wykładziny dostosowane do potrzeb małych dzieci. Materiały, z których zostały wykonane, ograniczają absorpcję brudu, dzięki czemu do utrzymania czystości wystarczy sprawny odkurzacz. Krótkie włosie to również idealna forma do jego prania. W krótkim czasie za pomocą odkurzacza piorącego odzyska idealną formę i wyschnie w ciągu jednej nocy. Taką samą funkcję spełnia również dywan w żłobku, który służy do zabawy i gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo i funkcjonalność najmniejszym maluszkom.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mojebambino.pl


Podobne wpisy