Wiosna, wiosna i bezpieczne dziecko na placu zabaw.

Eksperymenty medialne pokazały, że nie tak trudno jest obcym osobom nawiązać kontakt z małym dzieckiem. Wystarczy powołać się na rodzica albo zachęcić do kontaktu małym pieskiem lub kotkiem. Dzieci lubią zwierzątka dlatego ciekawość zobaczenia szczeniaczka może być silniejsza od tego, czego często uczymy dzieci: “Nie rozmawiaj z obcymi.” Podobno wystarczy 20 sekund, żeby zachęcić dziecko do zobaczenia zwierzątka przez obcą osobę.
Tutaj znajdziesz więcej materiału na ten temat.

Dziecko powinno w razie porwania, chęci nawiązania kontaktu fizycznego krzyczeć, nie “na pomoc” lub “nie, puść mnie”, ale “to nie jest moja mama” lub “nie znam tego pana, to nie mój tata”. Zwrócić się do policjanta, strażaka, matki z dziećmi o pomoc jeśli ktoś dokonuje takiej próby.

Znalazłam artykuł Proste zasady, które mogą uratować życie twojego dziecka. Musisz je poznać w którym wymieniono kilka zasad. Mega ważnych!

Można zakupić dziecku również zegarek z GPSem lub bryloczek, który informuje poprzez aplikację mobilną, że dziecko za bardzo się od nas oddaliło (działa na podobnej zasadzie co lokalizator kluczy czy samochodu na parkingu).

Zatem wiosna, wiosna i sprawmy, żeby nasze dzieci miały bezpieczną zabawę.

Podobne wpisy