Dzień Dziecka w MEK

1-4 czerwca 2023

Od 1 do 4 czerwca zapraszamy na wystawę zabawek z kolekcji MEK. W przestrzeni wystawy stałej w Ratuszu na placu Wolnica pojawi się 40 zabawek. Przyjdźcie koniecznie, żeby zobaczyć mebelki, figurki, ubranka dla lalek, misie do przytulania i konie do ujeżdżania oraz inne niespodzianki, które starannie przechowywane przez lata czekały na to, by spotkać się z Wami.

Wystawa KRÓLESTWO ZABAWY
1 – 4 czerwca
10.00-19.00 (ostatnie wejście na wystawę 18.30)
Ratusz, pl. Wolnica 1

Wolicie nie tylko oglądać, ale też działać? Zapraszamy do zabawy!
Przez trzy dni w wyznaczonych godzinach wystawa „Królestwo zabawy” zmienia się w pole gry. Wyruszcie z nami w podróż do świata zabawek. Odkrywajcie, poznawajcie, kolekcjonujcie wrażenia i drobiazgi, które przydadzą się wam podczas warsztatowego finału.

Warsztaty „Kto mieszka w królestwie zabawy?”
⦁ Termin:
1 czerwca (czwartek), godz. 16.00-17.30 (1 grupa), 16.30-18.00 (2 grupa), 17.00-18.30 (3 grupa), 17.30-19.00 (4 grupa)
3 i 4 czerwca (sobota i niedziela), godz. 11.00-12.30 (1 grupa), 11.30-13.00 (2 grupa), 12.00-13.30 (3 grupa), 12.30-14.00 (4 grupa)
⦁ Miejsce rozpoczęcia: Ratusz, pl. Wolnica 1
⦁ Miejsce zakończenia: Dom Esterki, ul. Krakowska 46
⦁ Koszt: w cenie biletów na wystawę stałą. Szczegółowe informacje o cenach biletów dostępne są pod linkiem: ⦁ www.etnomuzeum.eu/bilety płatność bezpośrednio przed warsztatami (gotówką lub kartą w kasie MEK)
⦁ Język: polski, w grupach 1 (czwartek 16.00-17.30, sobota i niedziela 11.00-12.30) z tłumaczeniem na ukraiński – prosimy o zgłoszenie potrzeby tłumaczenia do 29 maja 2023 r.
⦁ Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie
⦁ Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/nbgdgW4KMw

Lulajże mi lulaj – warsztaty kołysanek | Dzień Dziecka w MEK

2 czerwca zapraszamy do Muzeum mamy, które chciałyby poćwiczyć śpiewanie kołysanek. Do wspólnego śpiewania zapraszamy kobiety, które chcą oswoić się z myślą, że mogą śpiewać swoim dzieciom i te, które chcą nauczyć się konkretnych kołysanek.
Pierwszym dźwiękiem, które słyszy dziecko jest bicie serca mamy. Potem nasłuchuje kojącego głosu, który nuci, opowiada, śpiewa… A może śpiewa kołysanki?

Czasem wstydzimy się śpiewać dzieciom, sądząc, że nie umiemy tego robić albo dlatego, że nie wiemy co śpiewać. Łatwiej włączyć płytę z kojącą muzyką. Stąd pomysł na warsztaty kołysanek – na Dzień Matki i na Dzień Dziecka!

Do wspólnego śpiewania zapraszamy kobiety, które chcą oswoić się z myślą, że mogą śpiewać swoim dzieciom i te, które chcą nauczyć się konkretnych kołysanek. Na pewno też wymyślimy swoje własne!

Kameralne, warsztatowe spotkanie w kobiecym gronie odbędzie się w kolorowej przestrzeni wystawy „Od-nowa”. Do wspólnego śpiewania i układania kołysanek zaprasza Monika Dudek, etnolożka, pieśniarka i mama, dyrektorka MEK.

Lulajże mi lulaj,
siwe oczka stulaj,
stulajże oczusia,
kazała mamusia.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie; https://etnomuzeum.eu/ ;V|1174;;fot. Muzeum Etnograficzne w Krakowie

 INFORMACJE PRAKTYCZNE:

⦁ Termin: 2 czerwca 2023, godz. 18.00-19.30
⦁ Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1
⦁ Koszt udziału: w cenie biletów na wystawę stałą. Szczegółowe informacje o cenach biletów dostępne są pod linkiem: https://etnomuzeum.eu/bilety.
⦁ Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie
⦁ Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/KrNX7byuJc

Podobne wpisy