Drewniane klocki dla dziecka   Ostatnio zaktualizowane!

klocki dla dziecka

Artykuł sponsorowany

klocki dla dzieckaZabawki dla dzieci to nie tylko ładne, kolorowe przedmioty. Kwestia wizualna jest oczywiście bardzo ważna, ale nie zapomnij o wartości edukacyjnej, rozwijającej dziecko. Bardzo istotnym aspektem jest również bezpieczeństwo – zabawki dla maluchów nie mogą posiadać małych elementów, stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia.

Jakie zabawki wybrać, by nie tylko cieszyły oko, ale były bezpieczne dla dziecka i wartościowe dla jego rozwoju?

Wybór zabawki

Inne zabawki wybierzesz dla niemowlaka, a inne dla kilkulatka. Łączy je jednak jeden aspekt – nie powinny być zabawkami “biernymi”. Dobra zabawka uczy przez zabawę, rozwija kreatywność, zmusza do myślenia logicznego i przyczynowo-skutkowego. Nawet najładniejsza zabawka, która porusza się sama i nie wymaga żadnej interakcji, bardzo szybko wyląduje w kącie. Rodzicom często wydaje się, że najlepsza zabawka to taka z mnóstwem funkcji, kolorowa, wydająca tysiące dźwięków, tymczasem ta najprostsza może okazać się strzałem w dziesiątkę. Najlepszym tego przykładem są klocki drewniane.

Klocki drewniane dla dzieci

To zabawka znana od pokoleń. Mimo upływu lat niemal każdy sklep posiada je w swojej ofercie. Skąd ich fenomen?

  • Są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci, ponieważ nie posiadają małych elementów, które można połknąć, ani ostrych krawędzi. Przy ich produkcji zwykle nie wykorzystuje się chemicznych dodatków, farb, etc.
  • Nie mają niepotrzebnych ozdób, są utrzymane zazwyczaj w stosowanej kolorystyce, więc pozwalają dziecku odpocząć od ogarniających zewsząd bodźców, zwłaszcza, gdy dziecko bawi się na co dzień zabawkami kolorowymi, wydającymi dźwięki.
  • Klocki rozwijają wyobraźnię, kreatywność i motorykę – od dziecka zależy, w jaki sposób wykorzysta swoje klocki. Może będzie budowniczym wspaniałych zamków, a może matematykiem poznającym różnorodność figur geometrycznych? Pozwól dziecku zadecydować.
  • Uczą cierpliwości i koncentracji, a dodatkowo wpływają na pozytywne relacje społeczne, niezależnie od wieku – nic tak nie cieszy jak wspólne układanie klocków, zarówno z kolegami, jak i rodzicami czy dziadkami.
  • Klocki to bardzo wytrzymała zabawka, dodatkowo wpisująca się w trend ekologiczny. Łatwo utrzymać je w czystości, aby zapewnić dziecku w 100% bezpieczną zabawę.

Przy zakupie klocków drewnianych oraz innych zabawek dla dzieci zwróć uwagę również na to, czy posiadają one odpowiednie certyfikaty. Warto pamiętać, że zabawki wyprodukowane w Unii Europejskiej są poddawane bardziej restrykcyjnym testom, niż te pochodzące z Azji.