Drewniane klocki dla dziecka

Artykuł sponsorowany

klocki dla dzieckaZabawki dla dzieci to nie tylko ładne, kolorowe przedmioty. Kwestia wizualna jest oczywiście bardzo ważna, ale nie zapomnij o wartości edukacyjnej, rozwijającej dziecko. Bardzo istotnym aspektem jest również bezpieczeństwo – zabawki dla maluchów nie mogą posiadać małych elementów, stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia.

Jakie zabawki wybrać, by nie tylko cieszyły oko, ale były bezpieczne dla dziecka i wartościowe dla jego rozwoju?

Wybór zabawki

Inne zabawki wybierzesz dla niemowlaka, a inne dla kilkulatka. Łączy je jednak jeden aspekt – nie powinny być zabawkami “biernymi”. Dobra zabawka uczy przez zabawę, rozwija kreatywność, zmusza do myślenia logicznego i przyczynowo-skutkowego. Nawet najładniejsza zabawka, która porusza się sama i nie wymaga żadnej interakcji, bardzo szybko wyląduje w kącie. Rodzicom często wydaje się, że najlepsza zabawka to taka z mnóstwem funkcji, kolorowa, wydająca tysiące dźwięków, tymczasem ta najprostsza może okazać się strzałem w dziesiątkę. Najlepszym tego przykładem są klocki drewniane.

Klocki drewniane dla dzieci

To zabawka znana od pokoleń. Mimo upływu lat niemal każdy sklep posiada je w swojej ofercie. Skąd ich fenomen?

  • Są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci, ponieważ nie posiadają małych elementów, które można połknąć, ani ostrych krawędzi. Przy ich produkcji zwykle nie wykorzystuje się chemicznych dodatków, farb, etc.
  • Nie mają niepotrzebnych ozdób, są utrzymane zazwyczaj w stosowanej kolorystyce, więc pozwalają dziecku odpocząć od ogarniających zewsząd bodźców, zwłaszcza, gdy dziecko bawi się na co dzień zabawkami kolorowymi, wydającymi dźwięki.
  • Klocki rozwijają wyobraźnię, kreatywność i motorykę – od dziecka zależy, w jaki sposób wykorzysta swoje klocki. Może będzie budowniczym wspaniałych zamków, a może matematykiem poznającym różnorodność figur geometrycznych? Pozwól dziecku zadecydować.
  • Uczą cierpliwości i koncentracji, a dodatkowo wpływają na pozytywne relacje społeczne, niezależnie od wieku – nic tak nie cieszy jak wspólne układanie klocków, zarówno z kolegami, jak i rodzicami czy dziadkami.
  • Klocki to bardzo wytrzymała zabawka, dodatkowo wpisująca się w trend ekologiczny. Łatwo utrzymać je w czystości, aby zapewnić dziecku w 100% bezpieczną zabawę.

Przy zakupie klocków drewnianych oraz innych zabawek dla dzieci zwróć uwagę również na to, czy posiadają one odpowiednie certyfikaty. Warto pamiętać, że zabawki wyprodukowane w Unii Europejskiej są poddawane bardziej restrykcyjnym testom, niż te pochodzące z Azji.

Podobne wpisy