Prywata. Petycja o utworzenie parku przy Pętli Krowodrza Górka.

Ponieważ to jest w mojej okolicy (Krowodrza Górka), mam prośbę o poświęcenie chwili i zastanowienie się nad tematem poniższej petycji:

Do:

Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały w Krakowie
Dyrektor Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zwracam się z prośbą do Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały w Krakowie o rozpoczęcie działań mających na celu utworzenie nowego parku przy pętli Krowodrza Górka wzdłuż przebudowanej linii tramwajowej, pomiędzy ulicami Fieldorfa-Nila i Kluczborską.

Zwracam się z prośbą do Dyrektora Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II oraz do Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego o udostępnienie terenu pod ten park.

W związku z budową tramwaju na Górkę Narodową przebudowany będzie również fragment torów między Bratysławską a Fieldorfa-Nila. Przy okazji zniknie wiele zieleni na okolicznych działkach, której nie zrekompensują w pełni nasadzenia zastępcze. W związku z tym możnaby ocalić trochę zieleni w tej okolicy poprzez utworzenie parku po wschodniej stronie nowych torów na odcinku między ulicami Kluczborską i Fieldorfa-Nila, w którym mogliby odpocząć zarówno mieszkańcy okolicy jak i osoby czekające na przesiadkę.

Więcej znajdziecie tutaj: https://www.petycjeonline.com/krowodrza_park_and_park

Dziękuję za uwagę.
Miłego dnia

Podobne wpisy