Ludzie i zwierzęta

Ludzie i zwierzęta – dawni i współcześni mieszkańcy Syberii – będą bohaterami warsztatów dla dzieci w wieku 6-9 lat, na które zapraszamy w sobotę 27 listopada.

Wraz z ich uczestnikami przemierzymy ostępy tajgi i bezkresne połacie tundry. Wpatrzymy się w grę świateł polarnej zorzy, wsłuchamy w szum fal Oceanu Arktycznego. Odkryjemy surowe piękno Północy i przekonamy się, jakie wyzwania niesie ze sobą życie na jej terenach.

Będziemy szukać spraw i miejsc, w których przenikają się światy ludzi i zwierząt. Odnajdziemy ślady rosomaków, niedźwiedzi, morsów i wytrzymałych psów zaprzęgowych. Zajrzymy do namiotu-czumu, odwiedzimy morskich łowców i pasterzy reniferów. Poznamy sposoby radzenia sobie z wyjątkowo niskimi temperaturami i wyjątkowo dużymi odległościami. Przyjrzymy się przedmiotom wykonanym z naturalnych materiałów i zastanowimy się, jak mądrze gospodarować dostępnymi zasobami (nie tylko w trudnych warunkach i odległym kraju).

Warsztaty odbywać się będą w przestrzeni wystawy czasowej “Syberia. Głosy z Północy”.

Informacje praktyczne:
Termin: 27.11.2021 r. (sobota), godz. 10.00-12.00.
Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, ul. Krakowska 46 (wystawa „Syberia. Głosy z  Północy”)
Wiek uczestników: 6-9 lat
Cena: 20 zł (pierwsze dziecko) + 10 zł (drugie i kolejne), płatność w kasie. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.office.com/r/iqkSGLfjbM

Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Ul. Plac Wolnica 1 | Krakowska 46
www.etnomuzeum.eu
Facebook MEK
Instagram MEK

Podobne wpisy