Aktualności


Obozy narciarskie – na jakie się zdecydować?

Artykuł sponsorowany

Little boy practicing skiing on ski lesson

Co zrobić, ale tym razem zdecydować się już na odpowiedniej jakości obozy narciarskie? Wasza pociecha rok temu wybrała się na taki wypad? Okazało się jednak, że nie była do końca zadowolona? Jest w tym trochę Waszej winy? Wszystko jest spowodowane tym, że po prostu nie mieliście odpowiednio dużo czasu, aby dokładnie porównać oferty na internecie? Teraz nie zamierzacie drugi raz popełniać tego samego błędu? Chcecie po prostu wyciągnąć konstruktywne wnioski i tym razem zdecydować się już na dobre jakościowo obozy narciarskie? W takiej sytuacji na pewno warto przeczytać dzisiejszy wpis, który pomoże Wam po prostu krok po kroku podejmować słuszne decyzje.

Jak się za to odpowiednio zabrać? Wasza pociecha kocha narty? Umie już mniej więcej jeździć? A może jest dopiero początkująca? Na szczęście można zdecydować się na różne obozy narciarskie – na przykład na stronie internetowej kogis.pl. Jest ona coraz popularniejsza. Zwłaszcza dlatego, że tam obozy narciarskie są organizowane przez Kogis. To natomiast wyjątkowo uznana firma odnosząca sukcesy w branży turystycznej. Wybierając Kogis gwarantujecie sobie jakość oraz bezpieczeństwo. Na stronie internetowej może być znaleziona bez żadnego problemu wyjątkowo pomocna wyszukiwarka. To szansa na to, aby szybko wybrać odpowiedniej jakości obozy – na przykład w takiej lokalizacji, jak Białka Tatrzańska. Od Was zależy, jaki będzie termin wyjazdu i tak dalej. Macie okazję określić swoje możliwości finansowe lub wpisać wiek własnej pociechy. Co jeszcze może być wybrane? W okresie wakacyjnym bardzo popularne są kolonie lub zielone szkoły. Przez cały rok kalendarzowy chętnie wybierane są na przykład – z tej strony – po prostu wycieczki szkolne.

Dlaczego jednak warto zdecydować się na obozy narciarskie tego typu, a nie na przykład na innej stronie internetowej? Należy zwrócić uwagę na czynnik, że Kogis to platforma popularna i wyjątkowo ceniona. Specjaliści dokładają wszelkich starań, aby na tej stronie było bardzo dużo opcji do wyboru. Nie inaczej jest uwzględniając obozy narciarskie. Macie szansę zdecydować się na coś na terenie Polski. Tutaj dobrym wyborem jest między innymi Białka Tatrzańska. Dodatkowo możecie również wybrać miejscowość na Słowacji. Wszystkie obozy narciarskie ze strony internetowej https://www.kogis.pl/tematyki-zimowisk/obozy-narciarskie/ są bardzo dokładnie oraz szczegółowo opisane. Rodzice oraz dzieci chętnie sprawdzają również fotografie, które mniej więcej obrazują, jak to może już wszystko wyglądać tam na miejscu. Dodatkowo wszystkie tego typu obozy narciarskie są we właściwym terminie zgłaszane do kuratorium. Nie zapominajcie również o tym, że możecie także liczyć na bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie. W cenie znajduje się ubezpieczenie NNW. Na zajęciach wykorzystywany jest dobrej jakości sprzęt. Poza tym instruktorzy to osoby o nieposzlakowanej opinii, które są niekarane i doskonale wiedzą, jak uczyć dzieci oraz z nimi postępować itp.

Czy w trakcie obozu narciarskiego dzieci jedynie uczą się jeździć na nartach? Okazuje się, że nie do końca. Oczywiście, ten aspekt jest tutaj najczęściej poruszany. W końcu chodzi o to, aby zdobyć podstawy lub na przykład rozwijać posiadane już w tym momencie umiejętności, prawda? Obozy narciarskie ze strony internetowej kogis.pl to jednak również inne atrakcje. Jakie? Platforma Kogis dba o to, aby dzieci były zadowolone pod wieloma względami. W związku z tym obozy narciarskie to nie tylko praca na stoku. To również szansa na to, aby zwiedzać rozmaite miejscowości. Popularne są imprezy integracyjne lub na przykład wspólne oglądanie telewizji z kubkiem czekolady w rękach… Co jeszcze jest do wyboru? Sporą popularnością cieszą się także ogniska i pieczenie kiełbasek. Oczywiście, dużo zależy od panujących warunków atmosferycznych. Niemniej jednak warto zauważyć, że specjaliści są przygotowani tak naprawdę na rozmaite scenariusze. W związku z tym dzieci na pewno nie będą narzekały na to, że będzie panowała nuda oraz monotonia w trakcie zajęć.


Czy Robotyka może być dla czterolatka?

Na gorąco, bo po pierwszych zajęciach. Zastanawiałam się, czy moje czteroletnie dziecko może chodzić na Robotykę? Czy to nie za wysoki pułap? Może zbyt skomplikowane? Skoro jednak niedaleko mnie (Krowodrza Górka) otworzyła się taka możliwość, stwierdziłam, że sprawdzę.

I co się okazało? Tak! Czterolatka była podekscytowana. Po pierwsze mogła pracować na komputerze – a mama w domu nie pozwala 😉 Po drugie to, co stworzyła miało sens i działało oraz było z klocków! Czyli sukces! Dziecko uszczęśliwione, bo zrobiło coś pierwszy raz i się udało! Czyli nabieramy pewności siebie. Komputera używamy celowo, a nie jak dotąd na chybił trafił i na szybko zanim mama wróci 😉

Zatem jeśli się zastanawiasz… Po prostu spróbuj!

Zajęcia odbywają się w środy o 17:15 na Rusznikarskiej w Kawa i Zabawa.

PS Czy ktoś mi zapłacił za tą recenzję (dla sceptyków)? Nie! To ja zapłaciłam za zajęcia 😉


ChemicAl World

chemical world

Wyjątkowe chemiczne urodziny? Wybuchowe pokazy naukowe dla szkół i przedszkoli? Warsztaty chemiczne dla dzieci, wypełnione samodzielnie wykonywanymi doświadczeniami?

To wszystko i wiele więcej znajdziecie w ofercie ChemicAl World- firmy, która już od 5 lat organizuje niespotykane atrakcje dla dzieci w szkołach i przedszkolach, a także na różnego rodzaju eventach.

Przekonajcie się sami- https://chemical-world.pl/

chemical world chemical world


Weekend z dzieckiem w Krakowie? Zapraszam na FB Niezbędnika.

Drodzy rodzice,
zapraszam dzisiaj na stronę FB po 20 (wydarzenia na sobotę) i 21 (wydarzenia na niedzielę) na stronę Niezbędnik na FB. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji na nadchodzący weekend.

Zajęcia, warsztaty, przedstawienia… Całkiem sporo tego!

Jeśli jednak szukasz czegoś innego:
– restauracje i kawiarnie przyjazne rodzinie -> link
– atrakcje Krakowa (oferta -> muzeum, kino, filharmonia, teatr itp dla dzieci)-> link
– propozycje w Krakowie na świeżym powietrzu -> link
– okolice Krakowa i jednodniowe wycieczki -> link

Ładnej pogody!


“Sportowe Weekendy” w Moto Park Kraków

Moto Park Kraków - Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy na co dzień zajmujący się prowadzeniem szkoleń z techniki jazdy dla kierowców, rozpoczyna "Sportowe Weekendy". Mieszkańcy na obiekcie przy ul. Rzepakowej 4R będą mogli bezpłatnie skorzystać z infrastruktury Ośrodka - asfaltowego toru w celach rekreacyjnych tj. do jazdy na rowerach, rolkach, wrotkach, hulajnogach i deskorolkach. Tor przystosowany jest dla każdego - od początkującego po zaawansowanego miłośnika sportu. Ze względu na jego 1 km długość oraz krętość z pewnością daje możliwość spędzenia aktywnie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Sportowe weekendy powstały z myślą o propagowaniu uprawiania sportu i rekreacji. Wyznaczone terminy to:

  • 14.09 w godz. 16:00-18:00
  • 22.09 w godz. 16:00-18:00
  • 29.09 w godz. 16:00-18:00
  • 06.10 w godz. 16:00-18:00

Wydarzenia weekendowe rodzinne w Krakowie – wrzesień

Drodzy rodzice,
zapraszam na stronę FB po 20 (wydarzenia na sobotę) i 21 (wydarzenia na niedzielę) na stronę Niezbędnik na FB. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji na nadchodzący weekend.

Zajęcia, warsztaty, przedstawienia… Całkiem sporo tego!

Jeśli jednak szukasz czegoś innego:
– restauracje i kawiarnie przyjazne rodzinie -> link
– atrakcje Krakowa (oferta -> muzeum, kino, filharmonia, teatr itp dla dzieci)-> link
– propozycje w Krakowie na świeżym powietrzu -> link
– okolice Krakowa i jednodniowe wycieczki -> link

Dobrego humoru!


Parada Smoków 1-2 czerwca 2019

Drodzy rodzice i dzieci,

w najbliższy weekend będzie Parada Smoków. Udział weźmie tysiące dzieci wystawiając swoje smoki. Podobno nie gryzą i można spokojnie je obejrzeć już w najbliższym czasie podczas Parady.

1 czerwca o godzinie 22 nad Wisłą będzie miało miejsce wielkie widowisko z efektami pirotechnicznymi i dźwiękowymi.

Program parady*:
Program 19.WIELKIEJ PARADY SMOKÓW:

Smoczy Piknik Rodzinny, Bulwary Wiślane przy Smoczej Jamie
1 czerwca (sobota), godz. 10:00 – 21:30
2 czerwca (niedziela), godz. 10:00 – 19:00

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle
1 czerwca (sobota), godz. 22:00, Zakole Wisły pod Wawelem

Parada Smoków
2 czerwca (niedziela), godz. 12:15-15:00
Trasa:
Planty (od strony ul. Gertrudy) – ul. Grodzka – Rynek Główny

*ze strony: paradasmokow.pl

Będzie ciekawie!


Bezpłatny webinar dla mam!

Zostałam poproszona o udostępnienie Wam informacji. Proszę bardzo:

[Bezpłatny webinar dla mam!]

Drogie Mamy, jeśli myślicie nad założeniem własnego biznesu i chcecie skorzystać z doświadczenia innych kobiet – mam, serdecznie zapraszam na bezpłatny webinar

JAK WYSTARTOWAĆ Z WŁASNYM BIZNESEM? PRAWDZIWE HISTORIE 3 MAM 📷:)Swoimi doświadczeniami odnośnie zakładania i rozwijania swojej działalności podzielą się:
👩‍💻 Ela – Ela Wolińska wirtualna asystentka
📸 Iza z Iza Faber Fotografia
🧵 Magda z LovemadeZapisujcie się już dziś i co najważniejsze notujcie pytania, jakie chcecie zadać dziewczynom 🙂

Szczegóły i zapisy znajdziecie tu: http://bit.ly/webinar_28maja


Weekend w Krakowie z dzieckiem (18, 19 maja)

Zapraszam już dzisiaj (środa) po 20 (wydarzenia na sobotę) i 21 (wydarzenia na niedzielę) na stronę Niezbędnik na FB. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji na nadchodzący weekend.

Zajęcia, warsztaty, przedstawienia… Całkiem sporo tego!

Jeśli jednak szukasz czegoś innego:
– restauracje i kawiarnie przyjazne rodzinie -> link
– atrakcje Krakowa (oferta -> muzeum, kino, filharmonia, teatr itp dla dzieci)-> link
– propozycje w Krakowie na świeżym powietrzu -> link
– okolice Krakowa i jednodniowe wycieczki -> link

Dobrej pogody!


Edukacja – jak to wygląda i jaki jest cel.

#prywata

Koleżanka przesłała mi link do mini filmu dokumentalnego o edukacji w Finlandii. Co prawda moje dziecko ma jeszcze trochę czasu, ale nasłuchałam się od znajomych, że jest z domowymi zadaniami gorzej niż było “za moich czasów”.  Czasami po pracy zamiast odpocząć mają drugi etat – szkolny z dziećmi. Na przykład istnieje model rodziny: jedno z rodziców siedzi z dziećmi i im pomaga, drugie zajmuje się domem… Wiem, wiem… To temat rzeka.

Na studiach pedagogicznych jest taki przedmiot jak psychologia edukacyjna, czyli jak uczyć, żeby dziecko się uczyło. Pamiętam, że kluczowymi było powtarzanie, czas wolny (odpoczynek) i angażowanie wielu zmysłów. Skoro mamy tak wiedzę, czemu z niej nie korzystamy?

Niezależnie od wszystkiego na studiach filozoficznych uczono mnie jak myśleć (możliwe, że nawet trochę skutecznie). Jak/ie pytania zadawać. Jak nie być kaleką intelektualną powielającą stereotypy. Tego, o czym piszę, powinnam nauczyć się znacznie wcześniej! To wszystko powinnam wynieść ze szkoły. Dlatego z sentymentem i łezką w oku obejrzałam ten mini filmik o edukacji (język angielski):


Nie chodzi mi o dyskusję. Nie chodzi mi o burzę. Chodzi mi tylko o zadanie sobie jednego pytania: jaki jest cel edukacji? Każdy na podstawie swoich doświadczeń ma pewnie inne zdanie na ten temat. Jesteśmy indywidualnościami i wierzę, że co się sprawdziło w twoim przypadku, innym może pomóc/zaszkodzić.

 

 

 


Strajk i co dalej? Kilka pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem.

To wyzwanie zapewnić dziecku opiekę podczas strajku nauczycieli. Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie tego czasu, przedstawiam kilka propozycji.

Co można zrobić z tym czasem?

Jeśli jest ładna pogoda warto pojechać do Parku Jordana, Ogrodu Doświadczeń albo Wioski Świata, ewentualnie Ojcowa, czy mini zoo Kopytkowo w Izdebniku. Można pojechać do Muzeum Motyli lub Kopalni w Bochni albo Wieliczce. Link do mapki i większej ilości informacji: atrakcje Krakowa albo propozycje wycieczki jednodniowej.

Jakie są inne możliwości? A jeśli pogoda będzie kiepska? Zawsze pozostają Domy Kultury ze swoją ofertą i Kluby Rodziców (link).

Można skorzystać z innych dobrodziejstw takich jak baseny, bawialnie, sale zabaw, małpie gaje czy Klockoland. Są miejsca jak Widzi Mi Się, gdzie na kilka godzin można zostawić dziecko pod opieką (wcześniej trzeba się skontaktować). Tych ofert jest całkiem sporo. Więcej propozycji znajdziesz tutaj.

Można również wspólnie wybrać się na obiad rodzinny do restauracji lub kawiarni z ofertą dla dzieci. Kliknij tutaj.

Miejmy nadzieję, że strajk nie będzie jednak trwał długo.

Ponadto znalazłam artykuł o możliwościach na wypadek strajku. Czyli czy brać opiekę, zasiłek, zwykły urlop, czy na żądanie. Artykuł jasno napisany znajduje się tutaj: https://www.fakt.pl/pieniadze/prawo/strajk-nauczycieli-urlop-na-zadanie-dzien-opieki-nad-dzieckiem-czy-zasilek-opiekunczy/1xtl93v


Kwiecień jest niebieski!

Czy wiesz, że kwiecień jest miesiącem autyzmu?

Oficjalny plakat niebieskiego miesiąca stowarzyszenie synapsis.org.pl

Oficjalny plakat niebieskiego miesiąca stowarzyszenie synapsis.org.pl

Wiesz, że 2 kwietnia jednocząc się z osobami z autyzmem warto ubrać się na niebiesko? A wiesz jakie wydarzenia będą towarzyszyć temu okresowi?

Oto zakres wydarzeń na ten okres ze strony zaciszeautyzmu.pl:

Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu – wydarzenia w Krakowie i okolicach [2019]

Data, Godzina , Organizator, Gdzie, Opis Wydarzenia , link

2.04.2019, cały dzień, Wkręć się w autyzm, Kraków, „Zaświeć się na niebiesko dla AUTYZMU”, w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości obywatelskiej na temat spektrum autyzmu. Planujemy zaświecić na niebiesko: Kładka Bernatka, Tauron Arena Kraków, Estakada Lipska-Wielicka. Galeria Kazimierz i inne

31.03.2019 17:00-19:00, Organic Coffee al. 3-go Maja 11a, ASD- Aktywne Spotkania Dyskusyjne: #02 Dieta dziecka z autyzmem. Spotkanie prowadzi dietetyk kliniczny, Ewa Rentflejsz. Bezpłatne bilety na https://zaciszeautyzmu.evenea.pl/ Organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Autyzmem „ZACISZE”

2.04.2019 10:00 Zespół Szkół im. Brata A.Kosiby w Wieliczce, Spacer na niebiesko – przejście przez Wieliczkę połączone z akcją rozdawania ulotek dot. autyzmu.
Wystawa prac uczniów szkoły pt. „Puzzle na dzień autyzmu”. Wystawa w kinie „Kampus” pt.” Maria i ja”

02.04.19, 11:00-14:00, Fundacja Wspólnota Nadziei, Spotkanie „Przy Kawie” dla przedstawicieli władz, organizacji i uczelni. FARMA ŻYCIA, ul. Ogrodowa 17 w Więckowicach.

45.04.2019, 9:00-17:00, Kraków, Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie i Ośrodek dla Osób z Autyzmem Effatha, Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Autyzm Pedagogika I Medycyna Ręka W Rękę, link: https://www.autyzmrekawreke.pl/

7.04.2019, 15:00-17:00, Wkręć się w autyzm, Kraków, Happening: Wkręć się w autyzm – ubierz Adasia na niebiesko, Kraków-Rynek Główny, W ramach happeningu dużo zabaw dla dzieci, NIEBIESKI NAMIOT INFORMACYJNY gdzie specjaliści będą się dzielić wiedzą na temat zaburzeń rozwoju, autyzmu, Zespołu Aspergera

7.04.2019, 15:00-17:00, Fundacja Autyzm Up, Kraków, „Niebieski tramwaj”, trasa wokół Plant, Celem „Niebieskiego tramwaju” będzie ukazanie (poprzez prezentację dźwiękową, kącik sensoryczny, rozmowę z psychologiem, prezentację video) jakie odczucia mogą towarzyszyć dzieciom ze spektrum autyzmu w tłumie.

7.04.2019, 17:00-18:00, Wkręć się w autyzm, Happening: Wkręć się w autyzm – Niebieski przejazd rowerowy, Kraków-Rynek Główny,
Trasa przejazdu (około 4 km): Rynek Główny (okrążenie) – Grodzka – przecięcie pl. Wszystkich Świętych – Grodzka – Bernardyńska („pod prąd”) – Smocza – wjazd na górny poziom Bulwarów Wiślanych na rogu ul. Smoczej i Koletek – przejazd na wprost alejką asfaltową obok pomnika psa Dżoka – zjazd z górnego poziomu na dolny poziom Bulwarów (na Bulwar Czerwieński) – przejazd pod mostem Grunwaldzkim – Bulwar Inflancki – przejazd pod mostem Piłsudskiego – Bulwar Kurlandzki – Kładka O. Bernatka (przejazd częścią Kładki dla rowerów w kierunku ul. Brodzińskiego)- ul. Brodzińskiego („pod prąd”)- przecięcie ul Rynek Podgórski- Rynek Podgórski

9.04.2019, 18.00 Stowarzyszenie Przyszłość, Nowohuckie Centrum Kultury, koncert charytatywny z udziałem Orkiestry Wieniawa i gwiazd polskiej sceny muzycznej tj. Artur Andrus, Czesław Mozil, Zuza Jabłońska. link: https://www.centrum-autyzmu.pl/aktualnosci,pokaz,553,gwiazdy-dla-autyzmu-koncert