Aktualności


Najbliższy weekend w Krakowie!   Ostatnio zaktualizowane!

Nie wiesz jak spędzić sobotę i niedzielę w Krakowie z dzieckiem?

Zapraszam na stronę Niezbędnik na FB. Znajdziesz tam sporo propozycji na nadchodzący weekend.

Jeśli jednak szukasz czegoś innego:
– restauracje i kawiarnie przyjazne rodzinie -> link
– atrakcje Krakowa (oferta -> muzeum, kino, filharmonia, teatr itp dla dzieci)-> link
– propozycje w Krakowie na świeżym powietrzu -> link
– okolice Krakowa i jednodniowe wycieczki -> link

Życzę kolejnego udanego weekendu! 🙂


Wykładziny w placówkach oświatowych – czy mają znaczenie?   Ostatnio zaktualizowane!

Artykuł sponsorowany

Wykładziny w placówkach oświatowych - czy mają znaczenie?

Wykładziny w placówkach oświatowych – czy mają znaczenie?

Wykładzina jest nieodłącznym elementem wyposażenia sal w przedszkolach i żłobkach. Ma ogromne znaczenia w procesie edukacyjnym i wychowawczym. Czy istnieje wykładzina idealna i jak ją wybrać?

Wykładzina kojarzy się głównie ze zbieraczami kurzu, roztoczy i innych niebezpiecznych dla nas, a szczególnie najmłodszych materii. Rezygnuje się z niej z przyczyn zdrowotnych, najczęściej u alergików, ale również z przyczyn praktycznych. Codzienne odkurzanie i pranie wykładziny może stać się uporczywym i męczącym zadaniem. Jednak nie z wykładzinami, które oferuje Moje Bambino.

Wybór wykładziny

To jaki wzór, kolorystykę oraz wielkość będzie posiadała wykładzina w przedszkolu, zależy od wielkości pomieszczenia oraz funkcji, jaką ma spełniać. Głównym zadaniem każdej z nich jest zapewnienie komfortu dzieciom. Wykładzina rozłożona na całej powierzchni sali umożliwia zabawę w każdej jej zakątku. Jednak z przyczyn funkcjonalnych warto zastosować maksymalną ilość jedynie w miejscach, w których dzieci będą bawić się oraz leżakować. Miękka i ciepła okładzina podłogowa znakomicie sprawdza się przy popołudniowych drzemkach. Nie zda jednak egzaminu położona przy stolikach. Przy nich dzieci jedzą, malują i wykonują wiele czynności, które mogą zniszczyć nawet nowy nabytek.

Jak ułożyć wykładzinę

Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie jej na 3/4 metrażu pomieszczenia. Pozwoli to na pozostawienie wolnego miejsca przy stolikach, jak również przy wejściu do klasy. Istnieje ryzyko silnego zabrudzenia wykładziny, które ciężko będzie wyczyścić, gdy na dworze panuje jesienna pogoda. Wykładzina powinna zostać umieszczona na odpowiednim podłożu i za pomocą silnie klejącej taśmy przytwierdzona do niego. Uchroni to biegające dzieci przed upadkiem, który może być spowodowany przesunięciem lub podwinięciem się materiału.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność przede wszystkim

Placówka oświatowa musi zapewnić pełen komfort wszystkim swoim podopiecznym, więc rezygnacja z wykładziny nie jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego, każda z nich powinna zainwestować w dobry i funkcjonalny materiał. W Moje Bambino znajdą Państwo wykładziny dostosowane do potrzeb małych dzieci. Materiały, z których zostały wykonane, ograniczają absorpcję brudu, dzięki czemu do utrzymania czystości wystarczy sprawny odkurzacz. Krótkie włosie to również idealna forma do jego prania. W krótkim czasie za pomocą odkurzacza piorącego odzyska idealną formę i wyschnie w ciągu jednej nocy. Taką samą funkcję spełnia również dywan w żłobku, który służy do zabawy i gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo i funkcjonalność najmniejszym maluszkom.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mojebambino.plCoś dla dziewczyn. Fundację Autonomia i Dziewczyńskie Centrum Mocy

Otrzymałam wiadomość z Fundacji Autonomia i Dziewczyńskie Centrum Mocy informujące o ich działalności. Podzielę się nimi, bo uznaję, że takie działania są ważne:

Cześć, dzień dobry 🙂

Czy znacie Fundację Autonomia i Dziewczyńskie Centrum Mocy? Bardzo chciałabym zaprosić Was do wsparcia tego projektu, bo właśnie teraz jest kluczowy dla nas moment! Poniżej krótko (prawie!) streszczam, o co chodzi. Proszę, poświęćcie mi kilka minut 🙂

Czym jest Dziewczyńskie Centrum Mocy?

Dziewczyńskie Centrum Mocy to fizyczna przestrzeń tworzona dla i przez dziewczynki i dziewczyny. Tworzymy miejsce, w którym dziewczyny mogą bezpiecznie i bez przeszkód odkrywać swoje możliwości i siłę, wzmacniać swoją odwagę, przełamywać ograniczenia, budować zdrowe relacje, odnajdywać przyjaźnie na całe życie, zyskać wspierające je otoczenie, uczyć się samoorganizować i współpracować. Codziennie. Razem. W realu.

Dlaczego to Ważne?

– nastolatki w Polsce mają najniższe poczucie własnej wartości wśród 42 krajów Europy (HBSC i WHO, 2017),

– 61% dziewczynek uważa się za zbyt grube, choć tylko 6% ma nadwagę,

– dla ⅓ dziewczyn inicjacja seksualna była wymuszona (m.in. za http://www.endvawnow.org),

– niemal 90% kobiet doświadczyła molestowania seksualnego (STER, 2016),

– minimum ¼ kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy fizycznej (FRA, 2016).

Fundacja Autonomia od 10 lat prowadzi działania tak, aby każda dziewczynka i kobieta była bezpieczna i mogła decydować o sobie, żeby każda mogła się rozwijać i być szczęśliwa. Wspieramy nauczycieli i nauczycielki, szkoły i uczelnie. Wzmacniamy dziewczynki, nastolatki i kobiety – 3.000 dziewcząt i kobiet nauczyłyśmy jak w szkole, w pracy i w domu mówić własnym głosem, samodzielnie myśleć, stawiać granice i podejmować decyzje, jak się bronić, mówić „nie”, krzyczeć.

Chcemy naszą wiedzę i doświadczenie z rozproszonych dotąd działań przekuć w kompleksowy program empowermentowy dla dziewczynek, realizowany codziennie, w ciągu całego roku, w formie Dziewczyńskich Centrów Mocy.

Pierwsze Dziewczyńskie Centrum Mocy powstanie w Krakowie i właśnie o to teraz walczymy. Marzymy, że za rok będą działały trzy takie Centra w różnych regionach Polski, a za 5 lat kilkanaście – w całym kraju.

Ten czwartek, 11 października, to Międzynarodowy Dzień Dziewczynki, który obchodzimy od 4 lat. Wtedy właśnie ruszamy z wydarzeniami, które będą inauguracją projektu Dziewczyńskiego Centrum Mocy, ale przed wszystkim ruszamy ze zbiórką na zrzutka.pl – chcemy zaangażować społeczeństwo do wsparcia. Wiemy, że rośnie grono osób, które podobnie jak my są przekonane, że przyszłość nas kobiet zależy od Dziewczynek.

Szukamy Sojuszniczek i Sojuszników, które i którzy wesprą nas w tym czasie promując naszą zbiórkę i pomagając nam dotrzeć do jak największej liczby osób. Wiemy, że dla wielu osób jesteście wzorem i macie rzeszę fanek i fanów – Wasze poparcie bardzo się dla nas liczy 🙂

Czy możecie nas wesprzeć? Najbardziej zależy nam na udostępnieniu zbiórki ze słowem poparcia na Waszym fanpage’u i/lub innymi kanałami.

Adres zbiórki to: https://zrzutka.pl/dziewczynskie-centrum-mocy

Znajdziecie tam wszystkie informacje o tym, czemu jest to ważne, jaki problem społeczny rozwiązujemy, na co dokładnie zbieramy i co będzie się działo w Centrum. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie promować zbiórki wprost, to może możecie napisać o naszym projekcie i podlinkować nasz profil FB: https://web.facebook.com/autonomia.fundacja/

Co o tym myślicie? Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości jesteśmy do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Daria Lisowska,
fundacja Autonomia

Warto zerknąć na stronę Fundacji i zorientować się w temacie.


Muzeum Etnograficzne dla rodzin!

Dostałam informację, która z pewnością ucieszy. Muzeum Etnograficzne zaprasza na cykl zajęć dla rodzin:

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na pierwsze w nowym cyklu, rodzinne warsztaty Etnokalendarz – już w ten weekend! Będziemy czerpać inspirację z natury i praktycznie zgłębiać tajemnice zaklęte w drewnie… Co konkretnie będzie się działo? Posłuchajcie i do zobaczenia na warsztatach! 🙂 https://www.facebook.com/etnomuzeum.krakow/videos/948602735335857/?__xts__%5B0%5D=68.ARDfn1CZkM43zdsJ4PdqLnpj1O_bwhtDwU04uuStJxhBCtJScrjyqUUv_94KJKL-0rs7Sq8Tb8Bllcwp2mTlHAGJogTNmvKFuneh9TAM9ZTJ_8Q_P8j2en4kkfknBvfz-cUgRIx62hqGammqPuCF8wL7lzsNBQndcbV4YQEQw8_FGBfpCuJIVg&__tn__=-R
✅ Więcej informacji również w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/238087676860537/

Tylko korzystać.


Petycja – Utworzenie parku przy pętli Krowodrza Górka w Krakowie

Prywata. Petycja o utworzenie parku przy Pętli Krowodrza Górka.

Ponieważ to jest w mojej okolicy (Krowodrza Górka), mam prośbę o poświęcenie chwili i zastanowienie się nad tematem poniższej petycji:

Do:

Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały w Krakowie
Dyrektor Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zwracam się z prośbą do Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały w Krakowie o rozpoczęcie działań mających na celu utworzenie nowego parku przy pętli Krowodrza Górka wzdłuż przebudowanej linii tramwajowej, pomiędzy ulicami Fieldorfa-Nila i Kluczborską.

Zwracam się z prośbą do Dyrektora Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II oraz do Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego o udostępnienie terenu pod ten park.

W związku z budową tramwaju na Górkę Narodową przebudowany będzie również fragment torów między Bratysławską a Fieldorfa-Nila. Przy okazji zniknie wiele zieleni na okolicznych działkach, której nie zrekompensują w pełni nasadzenia zastępcze. W związku z tym możnaby ocalić trochę zieleni w tej okolicy poprzez utworzenie parku po wschodniej stronie nowych torów na odcinku między ulicami Kluczborską i Fieldorfa-Nila, w którym mogliby odpocząć zarówno mieszkańcy okolicy jak i osoby czekające na przesiadkę.

Więcej znajdziecie tutaj: https://www.petycjeonline.com/krowodrza_park_and_park

Dziękuję za uwagę.
Miłego dnia


Weekend w Krakowie i nie tylko…

Nie wiesz jak spędzić sobotę i niedzielę w Krakowie i w okolocy z dzieckiem? Zapraszam na stronęNiezbędnik na FB dziś już po 21:30. Znajdziesz tam sporo propozycji na nadchodzący weekend.

Jeśli jednak szukasz czegoś innego:
– restauracje i kawiarnie przyjazne rodzinie -> link
– atrakcje Krakowa (oferta -> muzeum, kino, filharmonia, teatr itp dla dzieci)-> link
– propozycje w Krakowie na świeżym powietrzu -> link
– okolice Krakowa i jednodniowe wycieczki -> link

Życzę kolejnego udanego weekendu!


Sobota, niedziela w Krakowie z dzieckiem? Rodzinnie?

Niezbędnik Mamy w KrakowieRaz w tygodniu na stronie umieszczam przegląd wydarzeń weekendowych w Krakowie dla rodzin z dziećmi: Niezbędnik na FB.

Znajdziesz tam propozycje eventów jak i regularnych np. warsztatów dedykowanych dzieciom i rodzicom. Nie tylko Krakowianom!

Jeśli jednak szukasz czegoś innego:
– restauracje i kawiarnie przyjazne rodzinie -> link
– atrakcje Krakowa (oferta -> muzeum, kino, filharmonia, teatr itp dla dzieci)-> link
– propozycje w Krakowie na świeżym powietrzu -> link
– okolice Krakowa i jednodniowe wycieczki -> link

Życzę udanego rodzinnego weekendu!


Weekend z dzieckiem w Krakowie (02-03.06.18)

Nie wiesz jak spędzić sobotę i niedzielę w Krakowie z dzieckiem? Zapraszam na stronęNiezbędnik na FB. Znajdziesz tam sporo propozycji na nadchodzący weekend(w tym tygodniu wszystko opublikowane wcześniej).

Jeśli jednak szukasz czegoś innego:
– restauracje i kawiarnie przyjazne rodzinie -> link
– atrakcje Krakowa (oferta -> muzeum, kino, filharmonia, teatr itp dla dzieci)-> link
– propozycje w Krakowie na świeżym powietrzu -> link
– okolice Krakowa i jednodniowe wycieczki -> link

Życzę kolejnego udanego weekendu!


Weekend z dzieckiem w Krakowie (12-13.05.18)

Co w najbliższy weekend można zrobić z dzieckiem? Wiele! W ten weekend Kraków ma dla nas naprawdę wiele propozycji. Zapraszam: Niezbędnik na FB

Jeśli jednak szukasz czegoś innego:
– restauracje i kawiarnie przyjazne rodzinie -> link
– atrakcje Krakowa (oferta -> muzeum, kino, filharmonia, teatr itp dla dzieci)-> link
– propozycje w Krakowie na świeżym powietrzu -> link
– okolice Krakowa i jednodniowe wycieczki -> link

Życzę kolejnego udanego weekendu!


Weekend z dzieckiem w Krakowie!

A jakie oferty weekendowe tym razem można znaleźć w Krakowie? Zapraszam po 17: Niezbędnik na FB

Jeśli jednak szukasz czegoś innego:
– restauracje i kawiarnie przyjazne rodzinie -> link
– atrakcje Krakowa (oferta -> muzeum, kino, filharmonia, teatr itp dla dzieci)-> link
– propozycje w Krakowie na świeżym powietrzu -> link
– okolice Krakowa i jednodniowe wycieczki -> link

Życzę kolejnego udanego weekendu!